6 sposobów na efektywną pracę bez rozproszeń, z którą podniesiesz swoją produktywność o poziom do góry

 

Praca online wymaga od nas tego, by działać efektywnie i kreatywnie. Poziom naszych działań i czas, który na nie poświęcamy, przenosi się na późniejsze zyski. Najlepiej byłoby pracować cały czas na najwyższych obrotach, ale czy to możliwe? Naszym sposobem jest praca efektywna bez rozpraszaczy i dziś Cię z nim zapoznamy.

 

Słuchaj aktywnie i rób notatki, by wziąć dla siebie jak najwięcej.

 

Będąc kreatorem biznesu online, wykonujesz różne zadania. Czasami jest to napisanie tekstu, stworzenie grafiki na social media, czy strony. Takie zadania wymagają skupienia i najlepiej podejść do nich bez rozpraszaczy w sprzyjającym otoczeniu.

 

1. Planowanie zadań dzień wcześniej 

Dzięki temu wchodząc rano do biura, wiem, od czego mam zacząć pracę i jaki jest priorytet na dany dzień. Mając plan dnia, nie tracę czasu na zastanawianie się, co mam dziś zrobić i od czego zacząć pracę. Warto ustalić plan pracy na cały tydzień i później dodawać do niego małe zadania, które się pojawiają

2. Blokada na media społecznościowe

Pochłaniają one bardzo dużo czasu. Nawet gdy wejdziesz tam na chwilę, to pewnie zostaniesz na dłużej, bo pojawią się wiadomości i powiadomienia, na które zaczniesz odpowiadać. Polecamy wtyczkę do chrome „News Feed Eradicator for Facebook, która blokuje powiadomienia od Twoich znajomych.
Jeśli korzystasz z YouTube, przyda Ci się wtyczka, która wyłącza nowości, proponowane filmy.

Możesz skorzystać też z programów, które całkowicie blokują korzystanie z wyznaczonych przez Ciebie stron np. Freedom

3. Telefony

Wyłącz zbędne powiadomienia. My korzystamy tylko z powiadomień dot. połączeń i SMS. Nic nam nie przeszkadza i nie rozprasza nas.
Rozważ usunięcie mediów, których nie potrzebujesz np. facebook, youtube. Zostaw, tylko te, które są Ci niezbędne.

Jeśli prowadzisz jakiś profil, możesz skorzystać z aplikacji na telefon „Pages”, dzięki której możesz zarządzać stronami, nie wchodząc na tablicę powiadomień.

Przeszkadzające w pracy są też kolory w telefonie. Możesz ustawić neutralny kolor np. szary, który nie będzie Cię rozpraszał podczas korzystania.

4. Praca w blokach

Polega ona na pracy przez 60-90 minut w pełnym skupieniu, a później następuje przerwa np. 10-minutowa, podczas której możesz się odprężyć. Możesz wtedy wyjść na dwór, poprzeciągać się, odpocząć. Taka praca jest efektywniejsza.

5. Otoczenie

Zadbaj o porządek na biurku. Przygotuj komputer, tak by przy rozpoczęciu pracy nie wyskakiwało Ci multum powiadomień o aktualizacjach, braku pamięci itp.
Ważna też jest cisza, która pozwoli Ci się skupić. Możesz też zaopatrzyć się w słuchawki z redukcją hałasu. 

Muzyka nastrajająca do pracy – możesz włączyć taką, która stymuluje Cię do działania. My korzystamy z radia Brain.fm, w którym możesz wybrać muzykę odpowiednią do pracy, jaką będziesz wykonywać np. podczas głębokiej koncentracji.

6. Odpowiednie miejsce do pracy

Zadbaj o dobry fotel. Taki, który nie powoduje dodatkowego zmęczenia. Dobierz odpowiedni dla siebie, który pozwoli Ci na zachowanie prawidłowej postawy i zredukuje ból pleców. Fotel, z którego my korzystamy, znajdziesz niżej w opisie. Polecamy też korzystanie z biurek stojących, na których możesz regulować wysokość tak, by pracować na stojąco

 

Zacznij zmiany od wprowadzenia jednej rzeczy. Sprawdź, co działa u Ciebie i daj nam znać w komentarzu, jaki jest Twój sposób na poskromienie rozpraszaczy 😉

Polecamy:
Blokada powiadomień na FB – https://chrome.google.com/webstore/detail/news-feed-eradicator-for/fjcldmjmjhkklehbacihaiopjklihlgg
Blokada powiadomień na YT – https://chrome.google.com/webstore/detail/remove-youtube-recommende/khncfooichmfjbepaaaebmommgaepoid?hl=pl
Blokada stron Freedom – https://freedom.to/
Aplikacja Facebook Pages – https://apps.apple.com/pl/app/facebook-pages-manager/id514643583
Radio Brain.fm – https://www.brain.fm/ 
Fotel – https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-ergohuman-plus-elite-bt-kmd31/3332/p
Biurko stojące – https://www.fully.com/en-eu/jarvis-adjustable-height-desk-bamboo.html 

 

PS. Chcesz poznać 3 strategie dotarcia do nowych klientów w internecie?

Znajdziesz je w naszym e-booku “3 niezawodne strategie na rozwój biznesu online” 📘
Odbierz go bezpłatnie tutaj: 💥→ clientpage.pl/prezent

ClientPage 👩🏼🧔🏻
💻 clientpage.pl
👍 Facebook
❤️ Instagram
🎬 YouTube

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Odcinki, które Ci się przydadzą

Rozwiń swój biznes z tymi 3 strategiami!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny
e-book ze sprawdzonymi wskazówkami od ekspertów!

Współpracuj z ekspertami od lejków marketingowych

Czy nie byłoby super zwiększyć sprzedaż w Twojej firmie? Jeśli tak to wypełnij pola poniżej i przejdź dalej