Wykorzystaj blog w działaniach biznesowych


Często spotkać można osoby, które mają swój sklep, swoje produkty i blog, który służy do promocji siebie. Czy wykorzystują jego potencjał na 100%? Niestety nie zawsze. Jak wykorzystać blog do wspierania sprzedaży produktów? Tego dowiesz się w dzisiejszym odcinku.

Słuchaj aktywnie i rób notatki, by wziąć dla siebie jak najwięcej.

 

Wprowadzenie w lejek przez post blogowy – gdy dodasz swój post na pewno znajdzie się ktoś, komu Twoja treść się spodoba. Możesz ułatwić tej osobie poznanie Cię jeszcze bliżej poprzez dodanie np. guzika “Pobierz naszego bezpłatnego ebooka” lub “Pobierz naszą checklistę”. Twój fan poczuje się poprowadzony poprzez Twoją stronę i nie będzie zagubiony. Możesz to zrobić w formie pop-up’u, baneru, baneru okolicznościowego, linku wewnętrznego. 

Pop-up świetnie sprawdza się, gdy masz już produkty płatne. Wiesz, że osoba jest zainteresowana i przeczytała większość zamieszczanych przez Ciebie treści i możesz jej zaoferować produkt np. ebooka z super rabatem. W ten sposób możesz płynnie przejść z darmowych treści do sprzedaży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o pop-up’ach więcej, zapraszamy Cię do odcinka Jak mądrze używać pop-upów na stronie www, żeby generować więcej leadów. Mówimy tam o wskazówkach, które mogą się w 100% sprawdzić również tutaj. 

Wskazówka -> możesz wykorzystać treść z Twojego bloga i ją zmonetyzować. Wpisy możesz zebrać w poradnik lub książkę i zacząć je sprzedawać. Będzie to dla klienta ułatwieniem, bo znajdzie wszystkie treści w jednym miejscu.

 

PS. Chcesz poznać 3 strategie dotarcia do nowych klientów w internecie?

Znajdziesz je w naszym e-booku “3 niezawodne strategie na rozwój biznesu online” 📘
Odbierz go bezpłatnie tutaj: 💥→ clientpage.pl/prezent

ClientPage 👩🏼🧔🏻
💻 clientpage.pl
👍 Facebook
❤️ Instagram
🎬 YouTube

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Odcinki, które Ci się przydadzą

Rozwiń swój biznes z tymi 3 strategiami!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny
e-book ze sprawdzonymi wskazówkami od ekspertów!

Współpracuj z ekspertami od lejków marketingowych

Czy nie byłoby super zwiększyć sprzedaż w Twojej firmie? Jeśli tak to wypełnij pola poniżej i przejdź dalej